Кава і енергетичні напої за кермом. Чи завжди вони допомагають?

за кермом

за кермом

Британський інститут професійного водіння з’ясував, що енергетичні напої, у тому числі кава, можуть бути небезпечні для водіїв. При надмірному вживанні енергетик по дії на людину можна прирівняти до алкоголю. Особливо сильний вплив енергетиків помітно на далекобійниках і тих водіях, які подорожують на далекі відстані за кермом. Для багатьох з них чашка кави або баночка енергетичного напою – звичний засіб для того, щоб підбадьоритися і не засинати за кермом.

Як з’ясувалося, зловживання подібними напоями може позначитися протилежним чином. Дослідження показало, що протягом години після випитого напою з високим вмістом кофеїну і цукру утомлений водій може відчути проблеми з концентрацією уваги і уповільнення реакції у міру того, як дія напою слабшатиме.

Надмірне вживання кави може викликати ті ж наслідки, що і вживання алкоголю. Так, наприклад, американська Асоціація продуктів харчування і напоїв (American Food and Drink Administration, FDA) відзначає наявність таких симптомів як дратівливість, нервозність, безладне або часте серцебиття, м’язові сіпання (наприклад, так званий нервовий тик) або незв’язна мова.

Як відзначив директор департаменту досліджень британського інституту, Нил Крейг, енергетичні напої діють, коли потрібна короткочасна підтримка. «Вони не личать для регулярного використання. Напої з високим вмістом кофеїну можна назвати «одноразовими», оскільки вони не надають того ж ефекту при вживанні кілька разів підряд протягом дкількох годин», — запобігає Крейг.

Для того, щоб понизити втому при тривалому управлінні автомобілем, учені радять:

— зупинятися на ніч, замість того щоб продовжувати поїздку в темний час доби;
— брати на борт другого водія, з яким можна періодично мінятися;
— робити невеликі зупинки кожні дві години;
— якщо ви відчули втому не розраховувати на те, що відкрите вікно допоможе підбадьоритися, краще зробити зупинку;
— знову сідати за кермо лише після хорошого відпочинку;
— завжди пам’ятати, що втома за кермом смертельно небезпечна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*