Про користь віників для лазні

Ходити в лазню — корисно!

Про користь віників для лазні

Про користь віників для лазні

Більшість з вас, просто упевнений в цьому, обожнюють ходити в лазню і правильно роблять! Оскільки банячи не лише очищає наше тіло, але і сприяє поліпшенню нашого здоров’я, допомагає впоратися з хворобами. Лазня впливає на організм водою, теплом, парою і масажем. А що краще всього масажує тіло і підводить до нього більше тепла? Ну звичайно ж віник! Якщо ви не використовуєте віник, то втрачаєте половину користі лазні.Коли ви хльостаєте себе віником, то масажуєте тіло і гоніти до нього гарячого повітря, відбувається водно-сольовий обмін, гімнастика шкіри і судин, тренування всієї системи кровообігу і серця. Для лазні використовуються різні віники і кожен володіє певними лікувальними властивостями, ось про користь віників для лазні небагато і розповім.

Найчастіше в лазні паряться березовим віником. Листя берези містять дубильні речовини, вітамін С, ефірні масла і ряд інших корисних речовин. Використання березового віника надає заспокійлива і протизапальна дія, допомагає загоєнню ран, знімає болі в суглобах і м’язах, розширює бронхи і зменшує запалення в них, сприяє отхожденію мокроти з легенів.


Якщо говорити про користь віників для лазні, то найкорисніші — хвойні віники. Вони містять речовини, які вбивають мікроби в повітрі і запобігають ГРЗ (гострі респіраторні захворювання). Хвойний віник допоможе при невралгії і радикулітах, при хворобах бронхів і легенів. Особливо корисні віники з кедра і ялиці при простуді, при захворюваннях нирок і сечового міхура, ревматичному поліартриті. Перш, ніж почати париться хвойним віником, потрібно його потримати 15-20 хвилин в окропі, посидіти в парній п’ять-сім хвилин.

Кропив’яний віник — відмінний засіб для лікування ревматизму, подагри, радикуліту, а також знижує артеріальний тиск, знімає нервову напругу. Перед вживанням необхідно кропив’яний віник перекласти два-три рази з гарячої води в холодну, потримавши в кожній по дві-три хвилини, щоб не отримати опіку шкіри.

Евкаліптовий віник багатий вмістом ефірних масел і допоможе при болях в горлі, нежиті.

Вільховий віник застосовуйте при болях в м’язах, ломоті в суглобах і простуді.

Найміцніший віник — дубовий і його можна використовувати два-три рази. Він заспокоює, перешкоджає надмірному підвищенню артеріального тиску в парній, впливає на шкіру, роблячи її пружною.

Віник з калини допоможе при діатезі, шкірному свербінні. Можна використовувати не весь віник з калини, а додати в березовий віник декілька гілочок калини.

Віник з липи корисний при простуді: знімає головний біль, жар, розширює бронхи, сприяє відділенню мокроти. Ще він надає ранозагоювальну, заспокійливу дію.

Комментарии закрыты.